Dažas atdzist jumta materiālu varētu nedaudz palielināt reģionālo gaisa piesārņojuma: ASV pētījums

- Sep 30, 2017-

Gadsimtā pilsēta un downtown Los Angeles ir redzams caur smogu decembris 31, 2007. (Xinhua/REUTERS

WASHINGTON, 7 augusts (Xinhua) - Plašu instalēšanas dažu "foršs jumts" materiālu parasti gaiša un ļoti pārdomāta, varētu nedaudz palielināt reģionālā ozona un smalku daļiņu piesārņojuma līmenis ASV pētījumu teica pirmdien.

"Daudzi zinātniski pētījumi ir izveidojušas, ka aizstājot tumšāku jumtiem un celtniecības materiālu ar ļoti atstarojoši materiāli var samazināt maksimālo dienas temperatūra un mazināt tā saukto"pilsētas siltuma salas efekts", kur pilsētas var kļūt par vairākiem grādiem siltāks nekā mazāk urbanizētā apkārtējām teritorijām,"saskaņā ar pētījumu publicēja žurnālā ASV Nacionālās Zinātņu akadēmijas sēdes.

"Tomēr daudz atdzist jumta seguma materiāli atspoguļo vairāk ultravioleto gaismu (UV) nekā tradicionālie kolēģiem, pieaugošo potenciālu attiecībā uz ozona veidošanos," teica pētījuma. "UV stariem degvielas smogs veidojas par savu ceļu uz leju, lai zemes. Kad atdzist jumtiem lielība UV stariem atpakaļ augšup atmosfērā tie rada "dubultā-shot" ozona veidošanos."

Konstatējumu, veica zinātnieku South Coast gaisa kvalitātes vadības rajona (SCAQMD) un Dienvidu Kalifornijas universitātē (USC), pamatā ir meteoroloģija un gaisa kvalitātes datoru modeļi, mērījumu atdzist jumta seguma materiālu un detalizētu jumtiem, South Coast gaisa baseina reģions aptver Orange County un pilsētas daļas no Los Angeles, San Bernardino un Riverside counties Dienvidkalifornija datubāzēm.

"Cool jumti ir vairākas priekšrocības, ieskaitot samazinātu enerģijas izmantošanu dzesēšanai būtiskas veselības mazināšanas ietekmi un karstuma viļņi," Wayne Nastri SCAQMD ir izpilddirektors, teikts paziņojumā.

"Lai gan nākotnē, plašu izmantošanu noteikta veida atdzist jumta seguma materiāli varētu nedaudz palielināt gaisa piesārņojuma līmeni, mēs nekādā veidā vēlaties mazināt šo tehnoloģiju. Šis pētījums liecina, kas jādara, lai palīdzētu atdzist mūsu pilsētās un izvairītos no pieaugošais ozona līmeni kā negribētas sekas."

Pētnieki sacīja atdzist jumta materiāli ir pieejami šodien, kas atspoguļo vienu un to pašu summu vai pat mazāk nekā tradicionālā, jumta seguma materiālu UV.

Rezultātā paredzamo ozona pieaugums var izvairīties, ja vispārēju jumta standarts ir pieņemts neļautu palielināt vispārējo UV atstarošanas nesen instalēto atdzist jumtiem.

Tomēr ir saistīts ar kopumā vēsākas virsmas temperatūru, kas izraisa vājāka jūras vēsmas un zemākos līmeņus inversijas prognozēts neliels pieaugums 2.5 līmeņos un notiks neatkarīgi no UV atstarošanas jumta materiālus, saskaņā ar pētījumu.

"Šajā pētījumā uzsver, ka uzskatot kā stratēģijas, ko izmanto, lai mazinātu vides viens jautājums var būt sadarbības ieguvumus un/vai nevēlamas sekas uz citām vides sistēmas," sacīja pētījuma autors George Ban-Weiss, profesors, pilsoniskās sabiedrības un vides inženierzinātnes USC. "Gaisa piesārņojums uzlabo vai pasliktina no atdzist jumta iekārtas ir atkarīgs milzum daudz konkurējošu ķīmisko un meteoroloģiskie faktori."

"Ņemot vērā to, ka mūsu pētījums koncentrējas uz Los Angeles baseinā, turpmākai izpētei ir nepieciešams izmeklēt, kā šos procesus diktē konkurē gaisa piesārņojuma ietekmes pilsētās visā Kalifornijā un ārpus tās," sacīja Ban-Weiss.
Pāri:celtniecības materiāli jumta dakstiņi Nākamo:ĪSUMA-Home Depot, izmantojot konfidenciālos signālus Q1 vadītājus, palielināja lielo biļešu pirkumus - ierīces, grīdas segumi un jumtu segumi